0236 6268434

Ürünlerimiz » PRİNA KURUTMA TESİSİ » Prina kurutma

Geri DönGeri Dön

Prina kurutma

Prina Kurutma Sistemleri

Endüstriyel kurutma işlemleri yüzyıllardır süregelen çalışmalar ile sadece rüzgar ve güneş enerjisi ile yapılan kurutmadan günümüze kadar Döner kurutma, püskürtmeli kurutucular, akışkan yataklı, depo tipi kurutucular gibi birçok çeşit seçeneği günümüz kullanıcılarına sunmaktadır. Endüstriyel ihtiyaçlar genişlemeye devam ederken firmamız bu ihtiyaçlara en kısa sürede cevap vermeyi amaçlamaktadır.

Bugün gelişmiş kurutma sistemleri birçok nem düzeyindeki metaryelleri benzeri görülmemiş hızlarda ve enerji maaliyetinde kurutabilmektedir. Ve bu süreçte firmamız endüstriyel kurutma sistemlerini daha verimli, daha gelişmiş ve daha yüksek kapasitelerde sunmak için 2013 yılından beri birçok Ar-Ge çalışması yapılmıştır.

Döner Kuturucuyu Çalıştırmak

Döner tamburlu kurutucularda çoğu zaman doğrudan ateş ile kurutma işlemi gerçekleştirilir. Bu tip kurutucularda kurutulacak ürün döner tambur içerisinde ilerlerken sıcak hava ile kuruma işlemi gerçekleşir. Döner tamburlu kurutucularda kurutulacak ürün ısı, hava, hareket ve zaman değişkenlerinin doğru kombinasyonu ile  başarılı bir şekilde kuruması sağlanır. Bu değişkenleri doğru şekilde bu kombinasyona sokmak  yüksek Ar-Ge deneyimi ve Saha deneyimi gerektirmektedir. Bunun yanında sisteme giren havanın ve ürünün sıcaklığı  ve havanın bağıl nemi de kurutma verimliliğini etkileyen diğer değişkenlerdir. 

Bu değişkenleri istenilen şekilde ayarlamak kullanıcının elindedir. Bu yüzden döner tamburlu kurutucuyu çalıştıracak ekibin eğitimi ve deneyimi üst düzeyde olmalıdır. Bu ekibin eğitimi kurulum süresince yapılacak olup müşterimizinde bu konudaki ilgisi de bu süreçte önemli bir yer tutmaktadır.

 

Kapasite

Kurutma sistemlerinde kapasite buhar kapasitesi olarak veya kurutulacak ürünün nemi ve istenilen son ürün nemi belli ise ton/saat veya kg/saat olarak belirtilebilinir. Zeytin sektöründen örnek verilecek olunursa PK-2800 tipi bir 3 geçişli döner tamburlu kurutucunun hammadde kapasitesi %65 rutubetli ürünün %10 ‘a düşürülmesi için 3500 kg/saat olarak belirlenmiştir. Diğer ürünlerin kapasite analizi için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

Tip

Buhar Kapasitesi (minimum)

Isıl Kapasite

(minimum)

Toplam Güç

PK – 2800

2500  kg /saat

2’000’000 kcal / saat

75 kW

PK - 3600

3200 kg /saat

2’500’000 kcal / saat

89 kW

PK - 4200

3750 kg / saat

3’000’000 kcal / saat

100 kW

Hızlı ve güvenilir bir web deneyimi için Mozilla Firefox ve Google Chrome öneriyor.
Sitemizdeki Verilerin İzinsiz Kopyalanması ve Kaynak Gösterilmeden Kullanilması Yasaktır.
2016 © Çağanlar Makina Tüm Hakları Saklıdır.